MİYOM AMELİYATI

H… H… 08.06.2022

Korhan hocama ne kadar teşekkür etsem azdır .Devasa myomumla karşılaştığımda şok geçirmiştim. Hemşire olduğum için bana soylenecekleri tahmin edebiliyordum. Dediğim gibi de oldu ,miyomla beraber rahmim alınacaktı. Hocamı internet üzerinden araştırmalarım sonucu buldum. Mesleki kariyeri, el becerisi dikkatimi çekmişti. İlk randevum da hemşire olmama rağmen açıklamaları, ilgisi rahim koruma ameliyatı yaparak miyomumu alacağını söylemesi, ameliyat olma kararımı vermeme sebeptir.10 Mayıs’ta ameliyatımı oldum .3 kg ağırlığında, en büyüğü 25 cm büyüklüğünde toplam 19 adet olan miyomlarimi ,rahime zarar vermeden almıştı. Ameliyathanede beni karşılamasını, ameliyat boyunca eşimi bilgilendirmesini, ameliyat sonrası benim gibi zor bir hastayı bıkmadan usanmadan takip etmesini asla unutamam. Korhan hocamı gözü kapalı herkese tavsiye ediyorum. Mesleğinin hakkını gerçekten veriyor. Asistanı Gamze hanıma da güler yüzü ve bu süreçte hep yanımda olduğu için çok teşekkür ediyorum. Gamze hanım gülen yüzünüz hiç solmasın. Korhan hocam elinize emeğinize sağlık, sayenizde sıkıntısız bir süreç yaşadım. Her şey için teşekkürler .Hakkınız ödenmez.

S… S… M… 12.04.2022

Çok tesekkur ederim iyiki varsınız iyikiii siz yollarımız iyikii kesiştiiii..

S… K… 13.12.2021

Korhan bey, ülkemizin yetiştirdiği en iyi hekimlerden birisidir. Gönül rahatlığı ile sağlığınızı emanet edebilirsiniz. Mesleki bilgi, beceri, hasta psikolojisinden anlayan pozitif tavrı, operasyon öncesi ve sonrası gösterdiği ilgi, teşhis ve tedavideki başarısı için kendisine çok teşekkür ederim. Sağlığımın emin ellerde olduğunu hissettiren hocam, iyi ki yolumuz sizinle kesişmiş. Ayrıca tedavim boyunca randevular, yapılması gereken işlemlerde göstermiş olduğu ilgi ve güleryüz için asistanınız Gamze Hanım’a da çok teşekkürler.

C… 16.06.2021

Karnımdaki sertlik şikayeti ile gittiğim doktorda 10cmlik miyomum olduğunu ve hızlı büyüdüğünü öğrendim. Bekar olduğum için ve annemin miyom yüzünden rahmi alınırken yaşadığı problemler nedeni ile oldukça büyük bir korku ile doktor araştırmaya başladım ve tüm tavsiyeler Korhan Bey’i gösterdi iyi ki de öyle oldu. Annemin yaşadığı problemler nedeni ile kapalı ameliyattan çok korkuyordum ama Korhan Bey ile yaptığım 5dakikalik görüşmede bana o güveni sağladı ve kapalı olmaya karar verdim. Çok şükür ameliyatım çok güzel geçti ve hiç bir sorun olmadan atlattım. Ameliyat sonrası miyomumun 17x10x7 boyutunda olduğunu öğrendim. Böyle bir rahatsızlığı olan ve araştırma sürecinde bu yorumumu okuyan biri varsa gönül rahatlığıyla kendini Korhan Bey’in ellerine bırakabilir bundan emin olabilirsiniz. Ayrica bu süreçte her zaman iletişim kurabildiğim ,sorularıma cevap alabildiğim ve hissettiğim güveni boşa çıkarmadığı için buradan da kendisine tekrar çok teşekkür ederim.

G… A… 20.05.2021

Canım doktorum bi abi bi kardeş kadar yakınlığınız için teşekkür ediyorum ömrümce bu miyomlarla yaşadım önce rabbim sonra size minnettarım sizinle karşılaştığım için çok şanslıyım hakkınızı helal edin hocam tüm hayatta başarılar sizinle olsun hersey gönlünüzce olsun hocam buralara yolunuz düşerse iskenderun da da bir eviniz olduğunu şakın unutmayın hocam ????

C… A… 26.04.2021

Hocama her şey için teşekkürü bir borç bilirim. 1 ay önce laparoskopi gerçekleşti, ameliyat öncesi ve sonrası hocam beni ve eşimi oldukça bilgilendirdi. Ayrıca ameliyat sırasında da eşimi arayarak bilgilendirmiş sağolsun. Çok şükür ameliyatımız da başarılı geçti, miyom alındı. Henüz doğum yapmadığım için korkularım vardı ama Hocam içimizi çok rahatlattı, her şey için kendisine bir kez daha teşekkür ediyor ve gönülden tavsiye ediyorum.

Er… R… 16-04-2021

Öncelikle Korhan hocama ve ekibine ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Gebeliğim 2 tane 10cm boyutunda miyom yüzünden çok zorlu geçti. Zamanında ve normal doğum olacağını hiç düşünmüyorduk ama hocamın sayesinde hem normal hem zamanında doğum yaptım. Sırada miyom ameliyatım var en kısa zamanda onun için gideceğim.

Nu… Me… 05-03-2021

Ben de cok şanslıyım ki Korhan Kahraman hocamın hastasıyım. Insan, hasta olduguna şükreder mi? Bu hastalık Korhan hoca ile tanıştırdırdıysa evet şükreder. Çok başarılı ve çok yetenekli olduğu ve kendini sürekli geliştirdiğine inandığım ve şahit olduğum doktorum bunların ötesinde olgun, tevazu sahibi, güler yüzlü (aynı zamanda bizim için nur yüzlü :) adeta bir melek. Asla para kaygısı gütmeyen ve hastasının sağlığını her şeyin üzerinde tutan idealist bir hekim. Dermoid kist ve miyomlarımla ilgili beni tüm detaylar konusunda bilgilendirdi. Hatta çok iyi bir üniversite hastanesinde çekilen ve tespit edilemeyen miyomları Korhan hocam detaylı muayenesinde tespit etti. Rahatsizligimin bende yaratabilecegi etkiler konusunda tek tek bilgilendirdi. Asla daha önce muayene olduğum meslektaşlarını eleştirmedi. Çünkü mesleğine ve işine duydugu saygı muazzam. Mutlaka onun kliniginde ameliyat olmam konusunda tek bir beyanı ve ısrarı olmadı. Fakat cok deger verdigim ve daha once onun hastası olan arkadaşlarımın onda ameliyat olmam gerektigi ile ilgili ısrarları üzerine Prof. Dr. Korhan Kahraman hocamı arastırma fırsatı buldum ve öyle güzel ve dolu dolu yorumları görünce gözü kapalı kendimi teslim ettim. Asistanı Gamze hanım da öyle naif öyle güleryüzlü ve işini özenle yapan bir insan olunca iyice emin oldum. Çok sistemli, düzenli ve guven veren bir hizmet benim en büyük şansım oldu. Korhan hocam, ameliyatin hemen oncesi ve hemen sonrasında beni cok merak eden anneciğimi her detayla ilgili bizzat bilgilendirip rahatlattı. Ameliyat sonrası narkozun yarattıgı mide bulantısı dışında neredeyse hiç agrim olmadı. 1 mart 2021 yani bu yorumu yazmamdan 3 gun once ameliyat oldum ve 1 gunde ayağa kalkıp yürümeye başladım. Sık sık doktorum ve asistani Gamze hanım odami ziyaret edip kontrollerimi yaptilar. Korhan hocam pansumanimi hemsirelere degil bizzat kendisi özenle yaptı. Elleri gibi kalbi de sözleri de sifalı olan Prof. Dr. Korhan Kahraman’a gözleri kapali kendinizi teslim edebilirsiniz. Hastasına kendi annesi, kardeşi, evladı gibi özeniyor çünkü. Allah ondan binlerce kez razı olsun ayağı taşa değmesin tek bir zorluk yasamasin dilerim. ???

C…  03.03 2021

İyiki İyiki İyiki …
Adetim her ay aşırı derece ağrılı, yoğun kanamalı oluyordu. Adetin 4 günü agrı kesici ilaçlarla dayanmaya çalısıyordum. En sonunda doktora gitmeye nihayet karar verdim ve rahimde miyom olduğu ortaya çıktı. Doktor bey açık amelıyatla yani karından kesi yapılarak sezeryan doğum gibi miyomu almamız gerekiyor dedi. Çok tırsmıştım doğum da hiç yapmamıştım.Başka bi doktora daha görüneyim deyip bayan doktor tercih ettim. bu doktorda aynı şekilde açık amelıyatla miyomu alırım “çok severim” miyom ameliyatını dedi. Allahım ne oluyordu korkuyordum. İnternetten mıyom amelıyatı yapan doktorları araştırdım. Korhan Beyi gördüm ve randevu aldım.Muayenemi oldum kendisi bana kapalı kesi dikiş olmadan ameliyat yapıcağını ve günlük yaşantıma devam edebileceğimi söyledi. Okadar rahatladım ki anlatamam. çünkü açık amelıyatta minumum 15 gün istirahat edicektim. Nihayet ameliyat günü geldi ve mıyom alındı. Öğlen 14:00 de ameliyat oldum. Saat 18:00 de hastaneden çıktım. Ağrım sancım yok çok iyiyim çook şükür . Miyom ameliyatı olması gereken ve kafasında soru işaretleri olan kim varsa kesinlikle tavsiye ederim. Rahat bi şeklde gidip kendilerini teslim edebilirler. Ellerize sağlık hocam Teşekkür ederim ilginize ve ilminize…

EL..  15.02.2021
Ameliyat olmam gerektiğini ve çok sayıda myomum olduğunu biliyordum ve sonunda bir tavsiye ile Korhan hocaya gittim. Öncelikle ilk muayenede bile ilgiliydi cumartesi son hasta olmama ve beni beklemesine rağmen o kadar çok ilgilendi ki. Ve sonrasında Ocak ayında ameliyatımı yaptı doktor bey. Bu süreçte 53 tane myomu rahmi koruyarak çıkardı. Çünkü 10 yıl öncede çoklu miyom ameliyatı olmuştum, yaşım gençti ve çocuk sahibi değildim. Zor geçti benim için de hocam için de. Ancak çok şükür şimdi yavaş yavaş toparliyorum. Ameliyat uzun sürdüğü için Korhan hocam ameliyat esnasında eşimi 4 kez arayarak bilgi verdi ve ameliyattan sonrada her gün geldi kontrol etti ve her zaman dediği saatte geldi. Ameliyattan sonra beni merak ettiği her türlu kanama riskini kendi tekrar kontrol etmek için gecenin bı yarısı yeniden geldi. Hala kontrollerim devam ediyor. Sakin, bilgili ve sorularınızı rahatlıkla cevaplayan size güven veren bir doktor. Tekrardan elinize emeğinize sağlık Korhan hocam size ve asistaniniza cok teşekkür ederim.

31.01.2021 El.. A.. Yıl..
Korhan hocayla hem bir arkadaşımın tavsiyesiyle hem de burada yazan yorumların etkisiyle gittim. buradaki yorumlar benim için önemli,
bu yüzden uzun uzun yazacağım okuyan herkes icin. Bugüne kadar cok fazla doktorla görüşmüş ve hep aynı cumleyi duymuştum ameliyat olmam gerekiyordu. Ancak ameliyatımı yapacak kişiye bir türlü karar veremedigim ve korktuğum için kaçıyordum. Ancak en son kararımi verip yine birkaç doktorla görüştükten sonra kesinlikle Korhan hoca dedim. Öncelikle ilk muayeneden ilgisini anladım cumartesi son hasta olmama ve beni beklemesine rağmen o kadar çok ilgilendi ki. Ve sonrasında cok yakın tarihte ameliyatımı yaptı doktor bey. Bu süreçte 53 tane myomu rahmi koruyarak çıkardı. Çünkü daha önce de bu ameliyatı olmuştum, yaşım gençti ve çocuk sahibi değildim. Zor geçti benim için de hocam için de. Ancak çok şükür şimdi yavaş yavaş toparliyorum. Korhan hocam her zaman dediği saatte geldi. Ameliyattan sonra beni merak ettiği her türlu kanama riskini kendi tekrar kontrol etmek için gecenin bı yarısı yeniden geldi. Hala kontrollerim devam ediyor yakın takipteyim. Sakin, bilgili ve sorularınızı rahatlıkla cevaplayan size güven veren bir doktor. Tekrardan elinize emeğinize sağlık Korhan hocam size ve asistaniniz Gamze hanıma cok teşekkür ederim.

Em.. C..

Thank you very much Mr. Kahraman for your interest and effort. My fibroid surgery, which I had postponed for 3 years, was successfully carried out with the permission of Allah. You removed 10 cm fibroid by protecting the uterus. May Allah be pleased with you and your team.

İlginiz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim Korhan Hocam. Önce Allah`ın izniyle sonra sizin sayenizde 3 yıldır ertelediğim miyom ameliyatım başarıyla gerçekleşti. 10 cm`lik miyom u rahimi koruyarak kapalı ( laparoskopi ) yöntemle aldınız. Allah sizden ve ekibinizden razı olsun.

Em.. C..

Her şeyden önce Korhan Bey hasta psikolojisinden çok iyi anlayan bir doktor. Hem hastalığımla ilgili beni detaylı bir şekilde bilgilendirdi hem de ilgisiyle psikolojik olarak çok rahatlattı. Aşırı kanama şikayetiyle gittiğim bütün doktorlar, yaklaşık 10 cm`lik miyomla birlikte rahmin alınması gerektiğini söylediler. Korhan Bey böyle bir şeye gerek olmadığını söyleyerek beni çok rahatlattı. Allah`a şükürler olsun 10 cm`lik miyom rahim korunarak kapalı (Laparoskopi) yöntemle alındı. Teşekkür ederim.

 E… I… 18-09-2020

Bir tanıdık tavsiyesi üzerine Korhan hocaya gittim. Uzun ve açıklayıcı bilgilendirme sonrası ameliyat olmaya karar verdim. Başarılı bir ameliyat sonrası 36 miyom alındı ve bütün şikayetlerim sona erdi .Halen tüm kontrollerimi Korhan hocama yaptırmaktayım. Korhan hoca gibi mütevazi, başarılı ve hastalarını uzun uzun bilgilendiren doktorum olduğu için çok şanslıyım.

13-09-2020 S… A… 

İki yıl önce karnımı önce karnımı kaplayan 25 cm’lik dev bir miyomum olduğunu öğrendim.Rahmin ve yumurtalıkların alınması gerektiği, miyomun alınmasının tehlikeli olduğu söylendi.Rahmimin ve yumurtalıklarımın alınmasını istemedim.Doktor arayışına girdim.İki yılın sonunda internetten yapmış olduğum araştırma sonucunda Prof.Dr. Korhan Kahraman hocamla tanıştık.İlk görüşmeden yanından mutlu ayrıldım.Başarılı bir ameliyatla 25 cm’lik dev miyomdan yumurtalıklarım ve rahmim korunarak kurtuldum.Korhan hocama,Günnur hanıma ve ekipteki herkese çok teşekkür ederim.Ellerine sağlık.Zorlu ameliyatların başarılı doktoru.Kadın Hastalıklarında kendinizi güvenle teslim edebileceğiniz doğru adres.Teşekkürler Korhan hocam,Rabbim iyiki sizi çıkardı karşıma.Allah razı olsun.

Z… Ç… 16-02-2020

Korhan hocam 10.02.2020 tarihinde annemin miyom ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirerek yaklaşık 15 cm. olan oldukça büyük boyuttaki miyomundan rahmini tamamen koruyarak kurtardı. Öncesinde görüştüğümüz doktorlar rahmi almadan miyomu çıkarmanın mümkün olmadığını ve acil ameliyat gerektiğini söylüyorlardı. Son gittiğimiz doktor da ameliyatı kendisinin bile yapamayacağını, riskli olacağını söyleyerek acil sevk yazmıştı. Annem hem rahmi alınsın istemiyordu hem de bu panik yaklaşımlarla söylenenleri duydukça iyice korkmuştuk. O kadar karamsarlık içerisindeydik ki sanki başka bir seçeneğimiz yoktu. Ta ki Korhan hocamız ile tanışana kadar. Korhan hocam bizim için tam bir mucize oldu. İyi ki ona rastladık. Hocamızla daha tanışmadan önce hakkındaki yorumları okudukça, hasta memnuniyetlerini gördükçe güven duyarak doktorumuzun Korhan Kahraman olması gerektiğine karar verdik ve gerçekten Korhan hocayı tercih etmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık. Ameliyat sırasında ve sonrasında hocamızın bilgisi, deneyimi, dikkati, titizliği sayesinde hiçbir sorun yaşamadık. Hastanın ve yakınının psikolojisini de göz ardı etmeyerek destek sağlayan, rahatlatan, soru işareti bırakmadan dürüst ve net cevaplar veren, uzmanlığını hastasına çok doğru aktaran, ilgili, güler yüzlü, kibar, gönül rahatlığıyla önerebileceğimiz, iyi ki var dediğimiz mükemmel bir hekimdir Korhan Kahraman.

S… H… 21-12-2019

Korhan hocam iyi bir insan iyi bir hekim çok becerikli bir cerrah ilgili, işini severek ve önemsereyek yapan bir doktor benim 22 tane miyonum vardı.. Sonunda hocamla tanıştık başarılı bir ameliyatla aldı. Şu an çok rahatım rahmim yumurtalıklarım korundu ekibize sağlık tüm ailenizle birlikte huzurlu bir hayatınız olsun tşkr degerli hocam

A… A…  29-11-2019

İstanbul’da başka bir doktorla görüşmüştüm. Bana ameliyatımın riskli geçeceğini söylemişti ve çok korkmuştum. Adeta üzerimde kara bulutlar dolaşıyordu gidip ameliyat olmak istemiyordum ne yapacağımı bilmiyordum. Üstelik ameliyatıma saatler kalmıştı sonra kızım Prof. Dr. Korhan Kahraman Bey’i buldu. Bir mucize gibi çıktı karşıma verdiği güven dolu konuşmasıyla Ankara’da ameliyat olmaya karar verdim. Hemen yola çıktık. Ameliyat oldum Korhan hocamız sayesinde ameliyatım çok başarılı ve rahat geçti. Melek gibi asistanı Gülnur hanım ve melek hemşireler sayesinde. Tek kelimeyle mükemmeller 1 günde hastaneden çıktım çok mutlu ve memnunum Korhan Kahraman hocamız beni kocaman myomdan kurtardı sağlığıma kavuştum hastane çalışanlarına çok teşekkür ederim. iyi ki varsınız

7.08.2019 00:00:00

Bundan 9 sene önce Çoklu açık miyom ameliyatı olmuştum.Daha sonra bu süre içerisinde miyomlarım tekrar büyümüş ve ikinci kez ameliyat olmamı gerektirecek duruma gelmişti. Bende doktor araştırmaya başladım. Bir-iki doktora gittim. Açıkcası ikinci kez ameliyat olacağım için çok korkuyordum. Araştırmaya internet ortamından yapmaya başladım. Daha sonra okuduğum yorumlar arşısında benim durumumda olup ameliyat olmuş kişilerin Prf.Dr.Korhan Karaman hakkındaki pozitif yorumları dikkatimi çekti. İnstagramdan da takip etmeye başladım ve randevu alıp muayenehanesine gittim. Randevu alırken bile Asistanı Gülnur hanımın ilgili, içten telefon konuşması çok hoşuma gitti ve aynı ilgi alakayı ve maneviyatı ameliyatım boyunca da eksik etmedi. Ben ne kadar şanslıymışım ki Allah karşıma Korhan hocamı çıkarttı. Bana ameliyat olmam gerektiğini bir psikolog gibi anlattı ve içimde oluşturduğum büyük korku yerini güvene ve mutluluğa bıraktı.30.07.2019 da Özel Koru Hastanesinde Korhan Hocama ameliyat oldum. Ayrıca belirtmek istiyorum Anestezi doktoru Fatma Hocam sizde dünya tatlısı bir insansınız .Beni ameliyattan önce çok rahatlattı, moral verdi çok teşekkür ediyorum. Ameliyat olmuştum , Korhan Hocam rahmimden tam 56 tane miyomu rahmimi koruyarak çıkartmıştı. Ben sayıyı duyunca sok olmuştum ve bu kadar miyoma rağmen rahmimi korumuştu. Korhan Hocam size ne kadar şey söylesem az soy isminizdeki gibi tam bir kahramansınız iyi ki varsınız ve iyi ki Allah sizin gibi bir Doktoru karşıma çıkarttı her şey için çok teşekkür ederim. Allah size ve tüm sevdiklerinize sağlıklı uzun ömür versin. Benim durumumda olanlara da önerim korkmamaları, Güvenmeleri böylece tedavilerini erkenden olmaları,, Ayrıca Özel Koru hastanesinde 11. Kat çalışan bütün hemşire ve personelin ilgi ve alakasına çok teşekkür ederim :)

28.05.2019 00:00:00

Prof.Dr. Korhan KAHRAMAN hocam bir hafta önce ameliyatımı yaparak beni sağlığıma kavuşturdu. Gerek hastasına gerek yakınlarına olan ilgili, bilgilendirici, rahatlatıcı tutumu olan iyi bir doktor ve en önemlisi iyi bir insan. Böyle bir doktorla karşılaşmak benim için büyük bir şans oldu. Yolu açık başarıları daim olsun.

25.04.2019 00:00:00

Sadece okumakla Profesör olunmayacağını, bunu ilmek ilmek emekle, sabırla, tecrübesini hastasına doğru aktarmakla ve hastasının psikolojisini çok iyi analiz edip ona göre davranmakla olunacağının ispatıdır Korhan KAHRAMAN. Beni bu 20 cm.lik miyomdan rahmimi koruyarak kurtardınız. Hayata yeniden başlamış gibiyim. Biz sizi ailecek çok sevdik bizi hiç yalnız bırakmadınız, sürekli ilgilendiniz devamlı yanımızdaydınız. Elinize emeğinize sağlık. Gülen yüzünüz hiç solmasın iyi ki varsınız…

2.04.2019 00:00:00

Miyom olduğunu 4-5 yıl önce öğrendim. Miyom her geçen gün büyüyor ve yaşam kalitemi etkiliyordu.Gerek en yakınım olan ablamdan gerekse bu tecrübeyi yaşayan çevremden ve İnternet üzerinden yapmış olduğum araştırmalardan büyük miyomların açık ameliyat ile alınabildiğini öğrendim.Ameliyattan özellikle de açık ameliyattan çok korkuyordum ve kapalı yani Laparoskopi yöntemi uygulanarak bu ameliyatı gerçekleştirebilecek doktor arayışına girdim ve araştırmalarım sonucu Prof.Dr.Korhan KAHRAMAN Hocamızı tespit ettim.Kendisinin muayenehanesine gittiğimde yapmış olduğum araştırmanın son derece doğru olduğunu görmek beni çok mutlu etti.Korhan Hocamın beni muayene ettiğinde miyomumun 20 cm civarında olduğunu buna rağmen kapalı yöntemle miyom ameliyatını gerçekleştirebileceğini hiç tereddüt etmeden kendisinden emin bir şekilde açıklaması yıllarca ameliyata karar veremeyen bana öyle bir güven verdiki o anda ameliyat tarihini bile belirledik.Hocam 07/02/2019 tarihinde ameliyatımı kapalı yöntemle gerçekleştirdi.Hiçbir komplikasyon olmadan çok kısa bir süre içinde ayağa kalktım.Kendisine ne kadar müteşekkir olduğumu söylemem gerek. Korhan Hocam işinde çok başarılı,her ayrıntıyı defalarca tekrarlayıp teyit eden,dikkat ve özen sahibi bu sayede en zor ameliyatların bile üstesinden gelebilen bir doktor olmasının yanında ameliyatımın her safhasında eşimi bilgilendirmek suretiyle hastası kadar hasta yakınlarının da psikolojisini düşünebilen,ameliyat sonrasında sürekli kontrole gelerek,sık sık telefonla arayarak,hastasının her an yanında olup durumunu takip eden,düşünceli,nazik,mütevazı,eşsiz bir insan.Kendisi artık bizim ailemizin doktoru herkese tavsiye ediyorum…

8.12.2018 00:00:00

03 Aralık 2018 tarihinde Korhan Bey miyom ameliyatımı yaptı. Gerek operasyon öncesi, gerek operasyon esnasında ve gerekse sonrasında göstermiş olduğu ilgi inanılmazdı. Sürekli olarak bilgilendirdi. Ameliyathaneye inip tekrar odaya dönene kadar üç kere eşimi arayıp bilgi verdi. Ameliyatı da çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. 3 gün içinde ayaklanıp kendi işlerimi halletmeye başladım. En sonunda kalıcı bir doktorum oldu.

24.03.2018 00:00:00

Sayın korhan hocam bir ay önce oldukça büyük olan miyomumu (kapalı) laparoskopik yöntemle çıkardı.Ameliyat öncesi ve sonrası göstermiş olduğu güleryüzü ilgi alakası hiçbir detayı atlamayan tecrübesi ve her durumla ilgili detaylı bilgilendirmeleri,mesleki profesyonelliği ve özellikle insanlığı için çook teşekkür ederim.İyiki Korhan hocamı tanımışız.Herkese tavsiye ederim.

26.08.2017 00:00:00

Korhan Bey Mayis 2017de rahmimdeki miyomu aldi. Kendisi mukemmel bir insan. herkese tavsiye ediyorum.

31.07.2017 00:00:00

Ben de rahimde bulunan kist ve Myomlarımdan dolayı Korhan Hocama gittim.Ameliyat olmam gerektiğini belirtti. 2017 mayıs ayında ameliyatımı gerçekleştirdi.Ellerine emeğine sağlık Allah yolunu açık etsin çok mütevazi saygılı ilgili ve hastasını takip eden değerli bir doktor saygılarımla.

23.07.2017 00:00:00

Doç. Dr. Korhan Kahraman rahmimde yer alan miyom nedeni ile muayene olmaya gittim. Miyom yaşam kalitemi düşürecek kadar beni rahatsız ediyordu. Korhan Hoca ile ilk karşılaştığımda; güven verici, nazik, anlayışlı ve sakin tavrı dikkatimi çekti. Muayene sonrasında miyomun büyük olduğunu ve ameliyat gerektiğini söyledi. Ameliyat süreci ile ilgili sorduğum soruları açıklayıcı biçimde, nazikçe yanıtladı. Doğurganlık dönemimin sonlanmasına rağmen (48 yaş) rahmimin korunması isteğimi anlayışla karşıladı, sadece fiziksel açıdan değil psikolojik açıdan da durumumu göz önünü alarak rahmimi koruyacağını belirtti. 11 Temmuz 2017 tarihinde Çukurambar Özel Koru Hastasinde ameliyat oldum. Ameliyat sonrasında miyomun fotoğraflarını görünce; Korhan Hocanın bu kadar büyük bir miyomda rahmi koruyarak ameliyatımı tamamlamış olması nedeni ile kendisine minnet duygum çok daha fazla arttı. Miyom 2.200 gr. ağırlığında ve hemen hemen 25 cm. boyundaydı. Korhan Hoca bu kadar büyük boyuttaki miyomda rahmimi koruyarak ameliyatı tamamladı ve kısa zamanda iyileşmemi sağladı. Korhan Hoca çok başarılı bir hekim olmasının yanı sıra hastasına saygı duyan, hastasını dinleyen, anlayan, hastasının duygu ve düşüncelerine önem veren, çok nazik ve eşimin de deyimiyle “tam bir beyefendi”. Yaşamımı olumsuz etkileyen miyomdan kurtulmamı sağladığı için kendisine minnet duyuyorum. Ayrıca Korhan Hoca gibi kibar, içten, doğal, insana değer veren ve saygı duyan, bu saygıyı bütün davranışlarına ve sözcüklerine yansıtan bir Hekim ve bir İnsan tanıdığım için de çok mutluyum. Hocama çok çok teşekkür ederim

14.05.2017 00:00:00

6 ay önce korhan beyle tanıştım miyom ameliyatı oldum 13 tane miyomum alındı başka doktorların rahmimin alınmasını gerektigini söylemesine karşın korhan bey rahimime zarar vermeden bütün miyomlari temizledi kendisini tanıdigım ve bundan sonrada doktorum olacagı için çok memnunum kendisine çok teşekür ederim.

16.11.2016 00:00:00

ameliyat olmadan 5 gün önce DR KORHAN beyle tanıştım 20 ekimde miyomlardan ameliyat oldum 13 tane miyom alındı KORHAN beyden önce gittiğim bütün doktorlar rahimimin alınmasını ön görürken KORHAN bey buna gerek olmadığını temizlenebileceğini söyledi çok başarılı bir amaliyat geçirdim bir gün sonra taburcu oldum bir hafta içinde normal hayatıma döndüm doktoruma çok teşekkür ediyorum saygılar

12.08.2016 00:00:00

Merhaba,15 temmuzda gittiğim hastanede rahim bölgesinde 6,5 cm lik bir miyomum olduğunu öğrendim ve ameliyat olunması gerektiği söylendi sezeryan ameliyat gibi bir ameliyatla alınıcağını 3-4 gün hastaneden kaldıktan sonra evde dinlenerek 15 günde toparlanırsınız denildi ancak yaz tatilimi de ıskalamak istemiyordum ,DR dan eve gelir gelmez internet den araştırma yaparken Doç Dr Korhan Kahramana rastladım ve biraz araştırdıktan sonra randevu alıp gitmeye karar verdim 30 temmuz 2016 da muayene olduktan sonra detaylı bir şekilde hastalığımı ve süreci güler yüzle 1 saate yakın sıkılmadan anlattı (daha önce yaptığı kapalı yöntem ameliyat kayıtlarını izledik ) ve cep telefonunu verdi ,o an verdiği güvenle ameliyata karar verdik ve 01/08/2016 da ameliyatımı anlattığı şekilde kapalı yöntemle gerçekleştirdi ,Sonrasımı ilk gün tabiki ağrınız oluyor ama ilaçlarla baskılanıyor 2.gün ise gayet mutlu uyanıyorsunuz .3.gün evnizdesiniz ve ağrı kesici bile kullanmanız gerekmiyor ağrı sancı hiç bir şey yok,4.gün tatil alışverişimi yaptım ve şuan deniz kum güneş tadını çıkarıyorum :) Kafanızda ufacık bir soru işareti bile olmasın benim gibi ameliyat olmaktan korkuyorsanız Korhan Beye güvenin ve tedavi olun,o sıradan biri değil özenli ,özverili ve müthiş bir insan kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum..

10.03.2016 00:00:00

Merhaba, Bundan on yıl önce açık miyom ameliyatı olarak hayata merhaba dediğim dönem sonrasında, son bir yıldır regl dönemlerimde yine miyom kaynaklı olabileceğini düşündüğüm aşırı kanama, yorgunluk ve kansızlık şikayetlerim arttı. Bu sefer, doktorumu değiştirmek kararı da alarak, internetten kadın hastalıkları konusunda başarılı ve güvenebileceğim doktor arayışına başladım. Yaptığım araştırma neticesinde Doç Dr. Korhan Kahraman’ı buldum . Korhan beyin özgeçmişini okuduğumda, daha önce açık ameliyat olmuş bir hasta olarak ilk dikkatimi çeken, miyomlar üzerinde ve özellikle de laporoskopik (kapalı) ameliyat konusunda yaptığı işlemlerde beceri kazanmış ve çok başarılı bir hekim olduğuydu. İçim rahat bir şekilde muayene için Korhan bey’den randevu aldım. Ben ne şanslı bir insanmışım ki, güler yüzle “Günaydın” diyebilen, mütevazi, hastası ile ilgili, duyarlı, özenli, zamanı problem etmeyip bir psikolog gibi sıkılmadan şikayetlerimi ifade etmemi dinleyen ve anlayan, sorularıma Latince terimlerle değil anlayabileceğim bir dille sabırla cevap veren, anlatan, aydınlatan ve empati kuran aynı zamanda insanları seven bir doktor bulmuştum. Korhan bey muayene sırasında farklı boyutlarda 8 tane miyom bulunduğunu tespit etti ve hemen sonrasında Laparoskopik ameliyatı planladık. Doktorum bu ameliyatın nasıl yapıldığını detaylı anlattı ve bununla ilgili görüntüleri de izledik. Laparoskopik ameliyatın korkulacak bir ameliyat olmadığını daha iyi anladım ve bu noktada Korhan beye olan güvenim daha da arttı. Laparoskopik ameliyata girdiğimde, 3’ü daha derinde olmak üzere 11 tane miyom bulunduğu görülmüş olup, doktorumun başarılı ameliyatı ile miyomlarımın tümü temizlendi. Korhan bey, ameliyat sonrası da sürekli durumumla ilgili bilgi aldı, verdi ve takip etti. Çok çabuk normal hayata döndüm ve toparladım. Hastaneden çıktıktan sonra da her zaman Korhan beye ulaşabildim ve sormak istediklerime anında cevap buldum. Sayın Doç Dr Korhan Kahraman, gerek ameliyatım öncesinde gerek sonrasında göstermiş olduğunuz güler yüzünüz, ilginiz, yakın takibiniz, hiçbir detayı atlamayan tecrübeniz, her durumla ilgili detaylı bilgilendirmeleriniz ve en çok da mesleki profesyonelliğiniz ve insanlığınız için çok teşekkür ederim. İyi varsınız. İyi ki benim doktorum oldunuz.

31.01.2015 00:00:00

Doçent Dr. Korhan Kahraman 2 yıldır ameliyatını ertelediğim 6 cm. lik her ay yaşam kalitemi düşüren yoğun kanamalara yol açan miyomumu laparoskopik yöntemle aldı.Mutlu ve müteşekkirim :-)Önce gittiğim iki doktor rahmimin de alınmak zorunda kalabileceğini söylemişlerdi, onun sayesinde erken bir menapoz sürecine girmekten kurtuldum. Bir doktordan beklediğim güvenilirlik, açıklamaya zaman ayırması, ve konusunda yetkinliğe sahip olmasının yanı sıra sakin ve özenli yapısı ekstra artılar. tekrardan teşekkür ediyor, miyom ve benzeri şikayeti olan diğer hanımlara da can-ı gönülden tavsiye ediyorum.

2.11.2024 00:00:00

Sevgili Korhan hocam öncelikle sizin gibi biri ile tanışmak büyük bir şans idi. Sonrasında eşime yapmış olduğunuz başarılı Laparoskopik ( Kapalı ) yöntem ile gerçekleşen Miyom ameliyatı mesleğinize ve size olan hayranlığımı bir kat daha arttırdı. Bu sayede inşallah 2015 senesinde çocuk sahibi olma şansını yakalayacağız. Size meslek hayatınızda daha büyük başarıların altına imza atmanızı dilerken saygılarımı sunarım.

Miyomlara oldukça yaygın görülen hastalıklardan biri olup her dört kadından birinde tespit edilmektedir. Web sitemizde sizlere miyom ameliyatı ve miyom ile alakalı tüm konular hakkında bilgilendirme makalemizi paylaştık. Randevu ve danışmak istediğiniz konularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Miyom Nedir?

Uterus ya da diğer yaygın bilinen adıyla rahim, ağırlıklı olarak kas hücrelerinden oluşan bir organ olup, bu yoğun kas kütlesi aynı zamanda sayısını arttırma (hiperplazi) ve büyüme (hipertrofi ) yeteneğine sahiptir, rahmin bu özelliği gebelik öncesi yaklaşık bir yumruk kadar olan rahim boyutunun, gebeliğin sonunda var olan gebeliği taşımak için hacim olarak 20 katlara ulaşabilecek bir kapasiteye sahip olması için gereklidir ve gebelikte görülen bu büyüme geri dönüşümlüdür. Diğer yandan, rahmi oluşturan kas hücrelerinin bu çoğalma kabiliyeti bazen uygunsuz, kontrol dışı ve geri dönüşümsüz olabilmektedir. Miyom gelişiminin temelinde yalnız bir adet rahim kas hücresinin, etraf dokudan farklı bir özellik kazanıp (alterasyon) kendi kolonisini oluşturma gayreti sonucu ortaya çıkan bir patolojidir. Yani bir hücre kendi bağımsızlığını ilan edip, kendini çoğaltarak rahim içerisinde bir tümör halini almaktadır. Miyomun bu tek bir hücreden oluşma özelliği onu monoclonal yani tek hücre kökenli bir patoloji olarak tanımlamamızın nedenidir.

Miyom Tedavisi ve Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Miyomlarda esas tedavi yöntemi cerrahi olup, sadece miyomun alındığı miyomektomi operasyonu veya miyomların rahimle beraber alındığı histerektomi ameliyatı olarak başlıca iki ana başlık altında toplanabilir. Miyomların neden olduğu kanama veya ağrı gibi semptomlar için kimi zaman ilaçlardan faydalansak da. Miyomların ilaç ile ortadan kaldırılması kesinlikle mümkün değildir. Sadece miyomun alınıp rahmin korunduğu miyomektomi ameliyatı genellikle 45 yaş öncesi ve çocuk istemi olan hastalar için bir seçenek olurken, hastanın yaşından bağımsız olarak, hastanın istemi doğrultusunda hangi yaşta olursa olsun da uygulanabilmektedir. Günümüzde miyom ameliyatları, özellikle son 20 yılda cerrahi teknolojinin sağladığı kolaylıklar neticesinde kapalı yöntem ile yapılabilir hale gelmiştir. Kapalı, diğer adıyla laparoskopi ameliyatlarında, miyom(lar) en az 7-8 cm olan bir karın duvarı kesisi yerine, boyutu 5 mm ile 15 mm arasında değişen toplam 3 veya 4 delikten dışarıya çıkarılabilmektedir. Bu ameliyatta (laparoskopik miyomektomi) miyom(lar) karın içerisinde özel bir cihaz vasıtasıyla ince şeritlere parçalanmakta ve bu şekilde küçük deliklerden parçalar halinde dışarıya çıkartılabilmektedir. Kapalı ameliyatların başlıca avantajları; açık ameliyata nazaran, daha az ağrı, daha kısa hastanede kalma zamanı, daha hızlı toparlanma ve günlük hayatına daha kısa sürede yeniden dönebilme olarak sıralanabilir. Ayrıca karın ön duvarında kesinin neden olabileceği komplikasyonlar olan  fıtık, infeksiyon ve yapışıklık gibi problemlerde belirgin oranda daha az görülmektedir. Günümüzde kapalı miyom ameliyatları klasik laparoskopik yöntemin yanı sıra robotik olarak da yapılabilmektedir.

Miyom Tedavisi Yöntemi

Miyomların tedavisinde ikinci ana ameliyat yöntemi ise histerektomi olup rahim alma ameliyatlarının en sık nedenini oluşturmaktadır. Histerektomi operasyonunda rahim yekpare bir şekilde miyom(lar)u da kapsayacak şekilde alınır. Histerektomi operasyonu sıklıkla menapozda ya da yakın bir zamanda menapoza girecek hastalar için bir alternatifdir. Bu ameliyatta rahim alındığı için miyomun nüks etme gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Rahim alma operasyonları da günümüzde kapalı teknikle (laparoskopik veya robotik) yapılabilmektedir.

Miyom Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmalıdır ?

Günümüzde, oldukça sık rastladığımız miyomlar, çoğu kadın için bir probleme neden olmazken, bazı kadınlarda ameliyat gerektirebilen problemlere yol açabilmektedir. Miyomlarda tedavi bireyselleştirilmelidir. Hastanın miyomun neden olduğu yakınmaları, yaşı, gebelik beklentisi gibi faktörlerle birlikte en uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir. Tek başına miyomun boyutu ve/veya sayısı ameliyat gerekçesi olmamalıdır. Örneğin, rahim dışına doğru büyümüş portakal büyüklüğünde bir miyom hiçbir şikayete neden olmadan yapılan rutin bir jinekolojik muayenede rastlantısal olarak saptanabilirken, oldukça küçük (1-2 cm ) bir miyom rahimin iç kısmında yerleşip kanama problemlerine yola açarak ameliyatın kaçınılmaz olduğu bir duruma neden olabilir.

Miyomlarda En Sık Görülen Problem Nedir ?

Miyomların büyük bir kısmı, herhangi bir yakınmaya neden olmadan varlığını sürdürürken, diğer bir kısmı ise kadın sağlığını ve/veya yaşam kalitesini çeşitli oranlarda etkileyen bazı problemlere neden olabilmektedir. Miyomların neden olduğu problemler başlıca; miyomun büyüklüğü, yerleşim yeri, içinde zamanla ortaya çıkabilen değişikliler (dejenerasyonlar), miyomun sayısı, hastanın yaşı, gebelik durumu, menapozal dönemle ilişkisi, hastanın eşlik eden ek tıbbi problemleri gibi faktörlerle ilişkilidir. Sıralanan bu faktörler aynı zamanda tedavi ihtiyacını ve tedavi şeklini de belirleyen ana faktörlerdir.

Miyomlarda en sık ortaya çıkan problem kanamadır ve miyomlu kadınların yaklaşık 1/3’inde kanama ile ilgili problemler görülmektedir. Miyom ile rahim kanması arasındaki ilişki, kimi zaman miyomun kanadığı şeklinde yanlış bir bilgiyi de kaçınılmaz olarak yanında getirmektedir. Aslında kanayan miyomun kendisi değildir. Miyom(lar), kadının olağan periyodunda başlayan adet kanamasının miktarını arttırarak ve/veya süre olarak uzatarak kanama problemine yol açmaktadır, eğer ki miyomu olan kadın menapozda yani adetten kesilmiş ise, çok nadir bazı durumlar dışında, miyom vajinal kanamaya neden olmayacaktır. Nadiren rahim iç boşluğuna yerleşen bir miyom dejenere olup direkt olarak kendisinden kanamaya neden olabilir, ancak bu durum çok nadirdir.

Miyom Bazen Ağrıya Neden Olabilir

Miyomu olan kadınlarda kanamadan sonra ikinci sıklıkta görülen problem ağrıdır. Miyomlarda görülen ağrı sıklıkla kronik alt karın ağrısı (kronik pelvik ağrı) şeklinde olabilirken bazen bu ağrı miyomda görülen dejenerasyona bağlı olarak akut karın ağrısı şeklinde karşımıza çıkabilmektedir. Yine daha düşük sıklıkla miyomlar adet dönem ağrısı (dismenore) veya ilişki sırasında ağrı (disparüni) problemlerine neden olabilmektedir.

Genellikle büyük miyomlarda ortaya çıkan bir diğer problem ise bası problemleri olup büyüyen miyomun etraf yapı ve organlara basısına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Karın ön duvarına doğru aşırı büyümüş bir miyom idrar ile ilgili problemlere yol açarken, arkaya doğru büyümüş bir miyom kalın barsağın son kısmına yaptığı bası neticesinde kabızlık ve zor dışkılama gibi problemlere neden olabilir, diğer yandan yanlara doğru aşırı büyümüş bir miyom böbrek ile idrar torbası arasında idrarı taşıyan kanala (üreter) bası yaparak uzun vadede böbrek yetmezliğine yol açabilmektedir. Ancak miyomun basısıyla ortaya çıkan bu durumlar sanıldığının aksine sık görülen problemler olmayıp genellikle rahmi ileri derecede (en az 3-4 aylık gebelik cesametinde) büyüten tek veya birden fazla miyom neticesin çok nadir bir durum olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Miyom Çocuk Sahibi Olmaya Engel Olur Mu?  

Miyomlar nadiren infertilite yani çocuk sahibi olamama nedeni olarak da karşımıza çıkabilirler. Bu özellikle, normal bir gebeliğin rahim içerisinde yerleşim yeri de olan rahim iç boşluğundan köken alan ve ya bu boşluğa, rahim iç duvarından bası yapan miyomlar için söz konudur. Miyomlar daha nadiren tüplerin rahim içerisine girdiği noktayı tıkayarak da infertilite nedeni olabilmektedir. Genel olarak miyomların infertilite neden olma olasılığı oldukça düşük olup, tüm infertlite nedenlerinin %5’inden daha azını kapsarlar.

Gebelikte Bir Probleme Neden Olur Mu?

Gebelikte miyomlar sıklıkla büyüme eğilimi gösterirler ve bu büyümenin oranı kişiden kişiye farklılık gösterir. Gebelikte miyomlarda ortaya çıkan bir diğer durum da kırmızı dejenereasyon olarak adlandırılan miyom içerisine olan kanamanın neden olduğu değişikliktir. Gebelikte miyomların neden olduğu başlıca problemler;  gebelik kaybı (düşük),  erken doğum ve bebeğin rahim içerisinde olağan dışı yerleşim ve doğum pozisyon anomalileridir (malprezentasyon).